Врати стариот дом, Вилата "Бојана" е посетители и гости!

Ние бевме во можност да се создаде за Вас, Вилата "Бојана" во Troyan, условите за време на патување, по пат на реставрација на стара куќа во земјата . Добредојдовте да поминат незаборавни моменти во автентичен
ситуацијата во почетокот на 20 век со многу сајтови и артефакти.

Истражуваат својата виртуелна

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

Престижните награди за Вила "Бојана" од најпознатата компанија on-line резервации! Тоа е повратни информации од нашите гости за нашите напори. Ви благодариме!

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

НОВО! НОВО! НОВО!

На барање на нашите гости им нудиме

на следниве услуги:

1. Јава на коњ со која е придружена од страна на лице – 20 BGN./час.

2. Велосипеди за развој на планински туризам во рент – 15 ЛВ./ден

3.Забава вари коњак во 5 l. Казан, од кои ќе добиете 1 l коњак во 40 ALC.гр.- 10 BGN.
 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

Ако одлучите да се трошат Вашето одмор во куќа за гости во Troyan Балкан, или што се во овој дел од градот. Или Тројански. Селото не сакаат да останат во бучни хотели

H A N НА НЕГОВИОТ D И НЕЈЗИНИОТ T E R I N A СО НИВ !

Вила "Бојана" ќе Ви понуди вистински одмор и незаборавни впечатоци.

Овде тишинатадискови galore – Вилата е во едно затскриено место во близина на Cherni Osam реката, каде што на патеката завршува.

Ако сте во потрага за удобност – ќе го тоа! Ќе ми со многу бенефиции.

Ако сте во потрага за политика за приватност – ќе го тоа! Ќе се сопственици на Вила.

Ако сте во потрага за автентичноста на стариот бугарски зграда традиции, не се одрече модерна гости на располагање и реновирана стара куќа во 1899. со можност да се камп под ѕвездите пред 4-5 луѓе.

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

За колибата

Вила "Бојана" се обидовме да обезбеди се што е потребно за пријатен и незаборавен престој. На нашите гости им нудиме:

Три соби со една спална соба за две лица во една соба со 2 двокреветни кревети. Секоја соба има уште еден повлекување од кревет, EN-Suite бања, клима уред, сателитска ТВ, Wi-Fi.

За заедничка употреба, голема дневна соба со камин и со кујна (тоа е дом на 2 повеќе лица). Тоа е опремени со фрижидер, ладилник, вградена фурна, 2 керамички hobs, микробранова, машина за перење, машина за миење садови, скара (електрични и дрво), кафе машина, термо литургија, ТЕЛЕВИЗОР, стерео, железо со Пеглање Табла, шах, табла, велосипед и повеќе.

Вклучува e и сите потребни садови за готвење!

Во дворот можете да поминете пријатни моменти на СКАРА со вграден-во печка или од страна на базен, и како тоа може да се почувствува духот на минатото, конзервирани во автентичен приказ на старата куќа.

Вилата располага со бесплатен Паркинг.

Голема градина нуди можност да се отвори за Вас и забава за Вашите деца.

За греење е локално, со огништето со вода јакна наоѓа во дневната соба. Секоја соба има клима уред.

Во Вилата постои покривање на сите МОБИЛНИ оператори и бесплатен Wi-Fi!

Ако сакате да се заборави, барем за малку да се мачи готвење угостителство "Валентино" може да се избави нарачаната храна само против 3 ЛВ..

За да добие реална претстава за Вила "Бојана" да се направи виртуелна тура видео

https://www.youtube.com/watch?v=-kL3RYauxp4

 

 

 

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter